L717DFB25POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 4
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 29
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 821
EDAC Inc.
EDAC Inc.
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFB25POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFB25POL2
DigiKey Part Number
L717DFB25POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFB25POL2
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DFB25POL2 Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C