D25P24B6PA00 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for D25P24B6PA00 is not available
D25P24B6PA00
DigiKey Part Number
D25P24B6PA00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P24B6PA00
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Part Status
Obsolete
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C