D25P24B6GX00LF
DigiKey Part Number
D25P24B6GX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P24B6GX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
D25P24B6GX00LF Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C