L177SDBH25SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 258
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 245
In Stock: 0
In Stock: 157
In Stock: 0
In Stock: 320
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDBH25SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDBH25SOL2
DigiKey Part Number
L177SDBH25SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDBH25SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDBH25SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C