AS8C803600-QC150N is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Alliance Memory, Inc.
In Stock: 0
Similar
Alliance Memory, Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
Datasheet
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x20)
AS8C803600-QC150N
DigiKey Part Number
AS8C803600-QC150N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS8C803600-QC150N
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 150MHZ 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AS8C803600-QC150N Models
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tray
Write Cycle Time - Word, Page
6.7ns
Part Status
Active
Access Time
3.8 ns
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)