71V67603S166PFGI is Obsolete and no longer manufactured.
In Stock: 49
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x14)
71V67603S166PFGI
DigiKey Part Number
71V67603S166PFGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67603S166PFGI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)