AC0402KRX7R8BB103 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 58 767
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 45 799
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 38
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)