CGA2B3X8R1H103K050BD
DigiKey Part Number
445-9706-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9706-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9706-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B3X8R1H103K050BD
Description
CAP CER 10000PF 50V 0402 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B3X8R1H103K050BD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)