VJ1206Y104JXXMC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 46
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y104JXXMC
DigiKey Part Number
VJ1206Y104JXXMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y104JXXMC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y104JXXMC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)