VJ1206H104JXAMT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 46
Datasheet
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
VJ1206H104JXAMT
DigiKey Part Number
VJ1206H104JXAMT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206H104JXAMT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206H104JXAMT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)