VJ0201G104KXXCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 41 330
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 2 094 692
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
Murata Electronics
Similar
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
VJ0201G104KXXCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201G104KXXCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201G104KXXCW1BC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201G104KXXCW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)