KGM03BR51E104KH
DigiKey Part Number
478-KGM03BR51E104KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM03BR51E104KHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM03BR51E104KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03BR51E104KH
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM03BR51E104KH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)