592D336X06R3S2T13H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 1.3Ohm
592D336X06R3S2T13H
DigiKey Part Number
592D336X06R3S2T13H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D336X06R3S2T13H
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D336X06R3S2T13H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
6.3 V