WYO222MCMYARKR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Roederstein
In Stock: 109 388
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Roederstein
In Stock: 5 933
Datasheet
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
WYO222MCMYARKR
DigiKey Part Number
WYO222MCMYARKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WYO222MCMYARKR
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
WYO222MCMYARKR Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)