WYO222MCMYA0KR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Roederstein
In Stock: 109 388
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Roederstein
In Stock: 5 933
Datasheet
Image for WYO222MCMYA0KR is not available
WYO222MCMYA0KR
DigiKey Part Number
2870-WYO222MCMYA0KR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WYO222MCMYA0KR
Description
WYO X440Y250VAC 2200PF 20% Y5U B
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)