ZMY12-GS18 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ZMY12-GS18GITR-ND - Tape & Reel (TR) ZMY12-GS18GICT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZMY12-GS18 |
Description | DIODE ZENER 12V 1W DO213AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 12 V 1 W ±5% Surface Mount DO-213AB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 9 V |
Mfr | Operating Temperature 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 1 W | Supplier Device Package DO-213AB |
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms | Base Product Number |