SMBJ58D-M3/I is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 3 200
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
92.3V Clamp 6.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ58D-M3/I
DigiKey Part Number
SMBJ58D-M3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ58D-M3/I
Description
TVS DIODE 58VWM 92.3VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
65.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
92.3V