IHLP3232DZER6R8M11
DigiKey Part Number
541-1355-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1355-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1355-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER6R8M11
Description
FIXED IND 6.8UH 7A 33.4 MOHM SMD
Detailed Description
6.8 µH Shielded Molded Inductor 7 A 33.4mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER6R8M11 Models
DC Resistance (DCR)
33.4mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6.7A