IHLP1212BZER1R5M11 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP1212BZER1R5M11 |
Description | FIXED IND 1.5UH 3.8A 32 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 3.8 A 32mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP1212BZER1R5M11 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 32mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 70MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.144" L x 0.118" W (3.65mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4A | Base Product Number |