CW02B22R00JE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
22 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW02B22R00JE70
DigiKey Part Number
CW02B22R00JE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B22R00JE70
Description
RES 22 OHM 3.75W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW02B22R00JE70 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)