ALSR0322R00JE12 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
22 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
ALSR0322R00JE12
DigiKey Part Number
ALSR3J-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALSR0322R00JE12
Description
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ALSR0322R00JE12 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)