CRCW060384K5FKEAHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
84.5 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW060384K5FKEAHP
DigiKey Part Number
CRCW060384K5FKEAHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060384K5FKEAHP
Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/3W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060384K5FKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)