CRCW04021K10JNEDHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 6 578
Datasheet
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 649
Datasheet
Parametric Equivalent
Rohm Semiconductor
In Stock: 9 900
Stackpole Electronics Inc
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
1.1 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW04021K10JNEDHP
DigiKey Part Number
CRCW04021K10JNEDHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW04021K10JNEDHP
Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/5W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW04021K10JNEDHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)