VY2222M35Y5US63V0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 36 785
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 634
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Similar
KEMET
KEMET
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2222M35Y5US63V0
DigiKey Part Number
BC2704-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2222M35Y5US63V0
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2222M35Y5US63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)