C901U222MZVDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
In Stock: 1
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U222MZVDBAWL35
DigiKey Part Number
C901U222MZVDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U222MZVDBAWL35
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U222MZVDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)