MRS16000C7501FCT00 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1 875
In Stock: 7 576
Datasheet
7.5 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS16000C7501FCT00
DigiKey Part Number
MRS16000C7501FCT00-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS16000C7501FCT00
Description
RES 7.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)