K333M20X7RK5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KYOCERA AVX
0.033 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
K333M20X7RK5TH5
DigiKey Part Number
K333M20X7RK5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K333M20X7RK5TH5
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K333M20X7RK5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)