K102J10C0GF5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
In Stock: 14 211
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
In Stock: 932
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 207
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K102J10C0GF5TH5
DigiKey Part Number
K102J10C0GF5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K102J10C0GF5TH5
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K102J10C0GF5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)