BFC233826222 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 9 501
Datasheet
2200 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233826222
DigiKey Part Number
222233826222-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233826222
Description
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V