BFC233627684 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.68 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233627684
DigiKey Part Number
BFC233627684-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233627684
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V