BFC233627682 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233627682
DigiKey Part Number
BFC233627682-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233627682
Description
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
BFC233627682 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V