A182K15X7RH5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
1800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
A182K15X7RH5UAA
DigiKey Part Number
A182K15X7RH5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A182K15X7RH5UAA
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A182K15X7RH5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%