A182K20C0GK5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
1800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A182K20C0GK5UAA
DigiKey Part Number
A182K20C0GK5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A182K20C0GK5UAA
Description
CAP CER 1800PF 200V C0G/NP0 AXL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A182K20C0GK5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%