8Z-48.000MAHQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
EPSON
EPSON
ILSI
In Stock: 800
ILSI
Taitien
Taitien
48 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-48.000MAHQ-T
DigiKey Part Number
8Z-48.000MAHQ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-48.000MAHQ-T
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
8Z-48.000MAHQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)