8Q-26.000MEEI-T is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Siward
In Stock: 500
26 MHz ±10ppm Crystal 16pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-26.000MEEI-T
DigiKey Part Number
887-8Q-26.000MEEI-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-26.000MEEI-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-26.000MEEI-T
Description
CRYSTAL 26MHZ 16PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)