XTL901100-B63-182
DigiKey Part Number
3994-XTL901100-B63-182TR-ND - Tape & Reel (TR)
3994-XTL901100-B63-182CT-ND - Cut Tape (CT)
3994-XTL901100-B63-182DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XTL901100-B63-182
Description
CRYSTAL 1.6 X 1.2MM 26MHZ 16PF
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 16pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)