DWP-125-1/8-0-STK is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 3 350
Datasheet
3M
In Stock: 700
New Product
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.125" (3.18mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
DWP-125-1/8-0-STK
DigiKey Part Number
1111-DWP-125-1/8-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWP-125-1/8-0-STK
Description
HEAT SHRINK TUBING AND SLEEVES H
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.039" (0.99mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.042" (1.07mm)
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.125" (3.18mm)