DWP-125-1/4-0-1.5IN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Image for DWP-125-1/4-0-1.5IN is not available
DWP-125-1/4-0-1.5IN
DigiKey Part Number
1111-DWP-125-1/4-0-1.5IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWP-125-1/4-0-1.5IN
Description
DWP-125-1/4-0-1.5IN
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.252" (6.40mm) 3 to 1 Black 0.125' (38.10mm, 1.50")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.080" (2.03mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.057" (1.45mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Flame Retardant, Fluid Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
0.125' (38.10mm, 1.50")
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.252" (6.40mm)