ATUM-8/2-0-45MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
New Product
Image for ATUM-8/2-0-45MM is not available
ATUM-8/2-0-45MM
DigiKey Part Number
1111-ATUM-8/2-0-45MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-8/2-0-45MM
Description
ATUM-8/2-0-45MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.315" (8.00mm) 4 to 1 Black 0.147' (45.00mm, 1.77")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.079" (2.01mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.039" (0.99mm)
Features
Adhesive Lined, Fluid Resistant
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
0.147' (45.00mm, 1.77")
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.315" (8.00mm)