ATUM-32/8-0-STK | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ATM328K-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATUM-32/8-0-STK |
Description | HEATSHRINK DUAL WALL 32MM X 4' |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 1.260" (32.00mm) 4 to 1 Black 4.00' (1.22m) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Recovered Wall Thickness 0.100" (2.54mm) |
Mfr | Material |
Series | Features Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant |
Packaging Bulk | Color |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 110°C |
Type | Shrink Temperature 80°C |
Shrinkage Ratio | Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C) |
Length 4.00' (1.22m) | Shelf Life 60 Months |
Inner Diameter - Supplied 1.260" (32.00mm) | Base Product Number |
Inner Diameter - Recovered 0.315" (8.00mm) |