44A0111-24-9-MX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
Datasheet
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/36 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
44A0111-24-9-MX
DigiKey Part Number
44A0111-24-9-MX-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-24-9-MX
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.040" (1.02mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C