44A0111-20-6-MX
DigiKey Part Number
484-44A0111-20-6-MX-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-20-6-MX
Description
HK-UP DLWALLSTRND 20AWG BLU FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/32 Blue 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C