44A0111-20-1-MX
DigiKey Part Number
44A0111-20-1-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-20-1-MX
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG BRN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/32 Brown 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C