W28-XQ1A-15
W28-XQ1A-15
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W28-XQ1A-15
DigiKey Part Number
PB192-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W28-XQ1A-15
Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V