ANT-GNCP-C25L125100
DigiKey Part Number
343-ANT-GNCP-C25L125100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNCP-C25L125100
Description
RF ANT GNSS L1L2L5 25X25 LNA UFL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-GNCP-C25L125100 Models
Category
Number of Bands
7
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Return Loss
-8.4dB, -15.6dB, -13.2dB, -17.5dB, -15.4dB, -15.4dB, -16.4dB
Packaging
Bag
Gain
29.1dBi, 18.2dBi, 26.6dBi, 10.4dBi, 25.3dBi, 26.9dBi, 23.9dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.202GHz, 1.227GHz, 1.248GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.472" (12.00mm)
Frequency Range
1.1164GHz ~ 1.189GHz, 1.197GHz ~ 1.25GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz