FK22C0G2J103JN000
DigiKey Part Number
445-FK22C0G2J103J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK22C0G2J103JN000
Description
CAP CER 10000PF 630V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
FK22C0G2J103JN000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)