SV13CA103JAR
DigiKey Part Number
478-5388-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SV13CA103JAR
Description
CAP CER 10000PF 630V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)