FK18X7R1H333KN020 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 719
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 115
In Stock: 770
Direct
KEMET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK18X7R1H333KN020
DigiKey Part Number
445-5300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK18X7R1H333KN020
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK18X7R1H333KN020 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)