DEA142450BT-3024A1
DigiKey Part Number
445-175381-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175381-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175381-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA142450BT-3024A1
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 5SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.1dB 5-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DEA142450BT-3024A1 Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
1.1dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Frequency
2.45GHz
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Bandwidth
100MHz