C4532X7R2J104M230KE
DigiKey Part Number
445-173835-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173835-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173835-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R2J104M230KE
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R2J104M230KE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)